Pravidla 100 mil

Pravidla, předpisy a odpovědnost při akcích seriálu 100mil.
Dle regulí vytrvalostních závodů, jako Crested Butte Classic 100…
Rules, Regulations and Responsibility
Tyto pravidla jsou určeny k nekomerční, rekreační činnosti.
1) Všichni jezdci musí mít k ostatním přátelský přístup před, během a po skončení akce. Prosím, žádné fňukání, žádné stěžování.
2) Všichni jezdci mají plnou zodpovědnost za sebe po celou dobu konání akce. Trasy jsou navrženy tak, že se očekává, že celou trasu zvládnete sami bez asistence od ostatních. Nutná je plná soběstačnost. Na trase není žádný kontrolní bod a navigace na trase je zcela individuální! Přineste si vlastní mapy a nečekejte, že ostatní na vás budou čekat.
3) Jídlo a jiné potraviny + zásoby vody si veze každý sám v takovém množství, aby mu to pomohlo dokončit trasu. Soběstačnost na těchto akcích je nutností. Pokud si přesto jezdec potřebuje doplnit zásoby, je možné sjet z trasy. Poté se vrátí do stejného místa kde byla trasa opuštěna a dále po ní pokračuje.
4) Všichni jezdci by si sebou měli vzít peníze, navigaci, mobilní telefon apod. Nikdy nevíte, zda nebo kdy budete tyto věci potřebovat.
5) Všichni jezdci musí provádět řádnou identifikaci a osobní nouzové telefonní číslo po celou dobu, kdy pojedou na kole.
6) Všichni jezdci musí mít správně vybavené kola a nasazenou helmu po celou dobu, kdy jedete na kole. Bez výjimky!
7) Všichni jezdci jsou zodpovědní za znalost a dodržování všech zákonů a předpisů.
Všichni jezdci musí dodržovat základní pravidla bezpečné jízdy na kole: na cestách – jízda vpravo atd. Chrání a varují se navzájem o silniční dopravě a nebezpečí. Zásady bezpečné jízdy skupiny, etiky a ohleduplnosti, když se pohybujete na turistických stezkách.
9) Všichni jezdci se musí vozit a používat správné osvětlení kola při jízdě na kole za tmy.
10) Všichni musí odstartovat v určeném čase dle propozic akce. Prostor cíle bude obecně některá místní hospůdka.
11) Jízda v háku (Drafting) je povolen pouze v případě, že jezdci s ním souhlasí. Vyvážet se za vámi nikdo nemůže, kdo vás nežádal o svolení. To je nejen neslušné, ale i nebezpečné. Nevybíravé přísavky jsou nejnižší formu lidské existence a můžou být terčem posměchu.
12) Vzhledem k tomu, že zde nejsou žádné oficiální kontroly, jsou účastníci žádáni, aby sledovali vlastní čas pomocí hodinek a na cyklocomputeru ověřovali najeté kilometry. V cíli se nebudou udělovat žádné ceny. Pořadí se bude určovat podle nahlášených časů a vítěz bude oslavován minimálně do další akce. Poctivost je třeba, a pro 99,9% účastníků to nebude problém. Pokud máte pocit, že je třeba podvádět, nebo přehánět své cílové časy, budete ignorováni. Debilové, idioti, se budou setkávat se opovržením, dostanou porci výsměchu na několik let dopředu. Pojďme si získat přátele a neudělat si nepřátele.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *