100 mil 2014

Dlouho jsem se těšil na tenhle den. Příprava z mé strany byla pouze v rámci organizační. Z hlediska sportovního nula. Tak to i dopadlo. Ale po pořádku. Po nočním dešti se probouzel den a sliboval docela teplý den. Nakonec se nás sešlo 9 a dva kluci se k nám připojili kousek za startem. Největším smolařem akce je Honza, který havaroval a musel odstoupit ze závodu. Ano ze ZÁVODU. Na Kluka jsme ještě vyjeli společně, ale pak jsme ztratili Petra a Honza už byl na cestě domů a na rentgen. Nás devět pokračovalo prádelnou až na Vysokou Bětu a do Husince. V Husinci svačinka ještě pospolu a pak Pavel s Jirkou šlápli do pedálů a my jsme viděli jen jejich záda. ( akce se změnila na závod).  Naše stíhací skupinka zrychlila a mně začal docházet dech. Ze Záblatí se začíná stoupat na Bobík a to už byla má labutí píseň. Doprovázel nás zvuk hromů a točila se kolem bouřka a déšť padal až do Volar. Rychlí oběd a pak kluci na trasu a já na vlak. Viděl jsem je až v cíli. Fotky

 Z pohledu Karla

Hlavní organizátor Lojza nám vyšel vstříc s termínem, takže jsem se moc rád mohl postavit na start. Úroveň nervozity byla stejná jako loni, jen tentokrát jsem byl nervozní z trati. Nikoliv z neznáma. Na náměstí už byla kupa lidí, všechno nasvědčovalo povedené taškařici. Noční déšť připravil místa řádnou klouzačku, začal jsem proto raději opatrně. Těšil jsem se na všechna krásná místa. Na Bětu, Třešňák, Mičovickou louku, Bobíka.

Tempo bylo příjemné a za chvilku jsme byli v Husinci. Sotva jsme dojeli k Blanici cukli Pavel s Jirkou. Nechtělo se mi je sjíždět, protože jsem počítal s obědem ve Volarech. Bohužel klucí valili dál a tím bylo o prvních 2 místech rozhodnuto. Nepříjemnou přepršku jsme přečkali ve Volarech v hospůdce a za klubajícího se sluníčka pokračovali dál. Udělalo se krásně teplo, prostě nádhera. Cestou z Libína to místy bylo dost blátivé, ale pořád se to dalo. Najednou jsme byli v Chvalšinách, lehce jsme se zavodnili a hurá na Kleť. Nohy nebyly zrovna svěží, ale nahoru jsme to dovedli a dojeli společně s Jirkou. Zde došlo k nedorozumění, které mne teď mrzí. Zeptal jsem se, jestli jedem dál, nebo čekáme. Povídal, že jedem, takže jsme otevřel vidle a hurá dolů. Bez čekání a už jsem ho vlastně až do Boršova neviděl.

Pavel s Jirkou už Pod skálou relaxovali, dal jsem si Šumavu a přidal se k nim. Kromě zážitků jsem si odvezil i nádhernou medaily a bag na řidítka, který neumím nandat. Děkuji moc za organizaci, pokud to bude možné, pojedu příští rok zas.

Díky moc za prima sobotu.  Karel

Pár fotek

IMG_2023

Honzův pád

IMG_2030

 

Na Trase

IMG_2037

 

Relax v Husinci

IMG_2048 IMG_2049 IMG_2050 IMG_2051 IMG_2052IMG_2056IMG_2073IMG_2072IMG_2071

One Response to 100 mil 2014

 1. Jirka napsal:

  Jak jsem to viděl já?
  Druhý v pořadí být, je hezké.Nicméně ani jsem nedoufal že to tak dopadne protože jsem si už v pátek večer říkal že pojedu max. na morál.
  Sice jsme jezdili singl přes zimu něco síly najeto ale jaro začalo a s tím i nějaké nemoci takže nic moc fyzička.
  Příprava v pátek byla technická kolo trochu promazal vyměnit zadní kolo ( Pavel vypletl:-))nova kazeta plášť duše reťaz.
  Příprava stravovací byla upekl jsem si slaný štrudl (trochu se mi připek) a roštěnka na pánvy.Do batohu 2x řízek. Asi nic moc dle stravovacích pravidel závodníků:-)
  Pití zelený čaj, káva do lahve ,velka lahev voda magneziem.
  Večer před spaním ješte pivko a šup do hajan.Sic jsme psal Pavlovi s Lojzou že jdem na pivko ale byla to sranda.
  Rano ve tři mne vzbudily kapky na parapetu , tak jsem si řekl v polospánku hm paráda pojedem za deště.Nicméně ve 4 ,15 hod jak jsme vstal po děsti ve Vrátě ani potuchy.
  Snídaně čaj a koblihy.
  S příjezdem na náměstí jsem byl mile překvapen super účastí. a těšil jsem se na hezkou ‚VYJÍŽĎKU‘
  Start klasika se spožděním a opileckou vložkou vysmátého mladíka.
  Letos jako loni jsem byl u vyržení kolik lidí je takhle ráno v 5 hod.vzhůru 🙂
  Vyjeli jsme v klidu a za přáteského pokecu .
  Na zelené Mokrého jsme byl se Samíkem v předu a povídám cca 10 m před ostrou levou přes strouhu Pajo levá! Oba jedme v pohodě,ale bophužel Honza se smotal.:-( Paja byl z toho celkem otřesen.Jen doufal že to nebyla jeho chyba.Ne ne nebyla!
  No jeli jsme dál. Klasika Kluk ,červená hřebenovka nad Jankovem kde mi Samík povídal že neví zda dělá dobře že jede se mnou v předu:-) předloni přepálila ale leto s co jsem jeli spolu jel super.Sjezd Lipanovice honění zajíce, sem tam nějaká srna a ne jedna i srnec:-)Jelo se mi fajn:-)odpočíval jsem na chvostu.Výjed na Bětu sjme si zopakoval po úterku nic nového:-) ale na vrcholu když jsem si vyndal veškerý proviant na celý den bylo osaznestvo překvapeno co vše sebou vleču.(hodilo se i to vše a bylo ještě málo.)Sjezd do třešňáku rychlý, vložka ve Lhenicích chůze snad ne trapná:-).
  Mičovice hm loni bylo posekáno,takže asi dáme místní zemědělcům napříště nějaký úplatek at nam posekaj.
  Vše nadále probíhalo v naprostem souladu s harmoní:-)
  Husinec:-) večerka u větnaců:-) doplnit vodu a něco k jídlu.Po zapalcení poděkování polkadní“ nasanou , nasanou“dobiden dvaceti kojun:-))
  Něco jsem snědl doplnil vodu a alou:-) nee jen jsem ulazal že jedu ale nechtěl jsem čůrat u pana Husa:-)
  Kája mne zbystřil a jen mne stíhat..
  Sjeli jsme se všchni u kontejnerů čekáme na sebe přeci.Namazal jsem si reťazku hej bylo treba.
  Najelo se na žlutou, cesta v klidu se nám jelo. Sjezd k chatám jako při vyjížďce zadek za sedlo a jede se. Jne jak jsme přejeli lávku tak na nás Lojza něco hlásil , ža asi jedem jak blázni. Jen nevím jaký:-) Kolem řeky a dále jsme s Pavlem jeli naprosto v klidu co se týče rychlosti.Vůbec jsme nikam nechvátali a nezávodili. Jen jsme se díval kde jsou kluci.
  Z Repešína u Záblatí hnus asfalt . ( nemám ho rád) stále jen točit nohy od zatáčky k zatáčce. Do obory jsem přelezl v pohodě ale na druhem přechodu jsem za boha nemohl to kolo přetlačit.Tak jsme si řikal že asi Pavel K.je nervozní a co tam dělám. Měl jsem dost!?
  Po šotolině na Bobík jsme si jeli spolu a v klidu jen kdyby tolik nelilo a nebouřilo. Jak z leva tak z prava. Všude černo ale tak v duchu jsme si říkal no je to jednou tak se kousni a neřeš trochu děstě a že je sem tam hřměnění no dá se.-dobrodružství nečeká-
  Sjezd do Volar paráda troch jsem zakufroval ale díky Pavlovi jsme se našli. Po domluvě ,že než zastavit a pak se nerozjet protože lilo a kdo ví jak dlouho jsme jeli dál směr Libí. Volary jsme nechaly za sebou bez oběda.
  Za městem na Sněžnou začalo ještě víc. Nasadil jsem svoje pláštěnky . Jak bundu tak super Tesko igelit ochranu na zeleninu jsme použil na helmu.Na sjezdu do Zbytin už bylo fajn slunce teplo.Na zelena Pavel zasukoval , dal mi šanci? Néé jedem spolu přeci,čekal jsem na kamaráda to je přeci jasné. Modrá na Libín ,, hm louka v pohodě a v lese hm Baník pičo klouzalo to takže jsem asi 4x slezl a tlačil a tlačil a zase tlačil. (nejsem Tlačil ale Tuček) . Na vrcholu jsme mylsel že končim.Dojedl jsme zbytky. Voda nam dochazela tak že si koupíme .. no 1,5 l by nás vyšlo na 90 kč:-) stačí jen pulitr.
  Valíme dolu jako splašený a užívám si to. Únava ta tam.Chroboly, Ktiš. Jedem stále v klidu, na zelene za nádrží pod Ktiší Pavel trochu krize nicméně jsme ani nevěděl kde je.Za Březovníkem čekam cca 5 min.
  Po dohodě že potřebujeme doplnit něco pítí a jidlo stavíme na benzince.Super vychlazená Tatranka:-))
  Jedem na červeňák,a na Kleť. Pavel říká teď už asi na sebe čekat nebudem ne?Joo asi ne no 🙂 na najezdu na červené vím že mám dost.. nejelo to a ani se mi nechtělo.Přesto jsem jel dopředu ale proště to nebylo ono. Ndruhem tech useku pod Kletí jsme už oba tlačili a ten třetí pod vysílačem mne Paja přešel:-) oba jsme toho měli za ten den dost jednou kri jeden pak druhy.Z Kletě jsme letěli oba:-) 29 kola netreba celopero:-)i jsme Pavla předjel ve sjezdu a to je co říct!!je bravurní technik.ale v Třísově u bazenu už byl zase přede mnou.Sjezd na dívčák .. jako blázni..Asi si turisti klepali na čelo co je to za blce..
  U elektrárny spolu na 5 metru a to bylo nejmín do konce..
  Pak už se mi jen vzdaloval. došli mi i ty morální síly..a soustředil jsem se aspoň dojet bez úhony. Párkrát jsem Pavla ještě viděl(ne ve zpětném zrcátku 🙁 ) ale věděl jsme že už prostě ne.
  Jsem druhý ale přesto štastný z toho že jsme dojel jak bez technických či zdravotních problémů.
  Do hospůdky Pod Skálou jsem dojel opět úplně znaven ale štasten.Nejedl a napil se a tradá domů a milou manželkoua dětmi:-)
  Na závěr bych chtěl říct že jsme ZÁVODILI AŽ DO CHVALŠIN!!
  Pak moc poděkovat za krásné ceny dvornímu krejčímu a všem kdo se zúčastnil naší akce at dojel jak dojel nebo nedojel.
  Po sumáři myšlenek pokud bude vše ok pojedu opět na přes rok. Pavlovi gratuluji k 1 místu a ostatním za účast.
  Jsem rád že jste s námi. Nezmaři či Extremo popř ostaní kdo se přidá příště k nám.
  JIRKA

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *