Category Archives: Vrchařská Koruna

Vrchařská koruna Jižních Čech 2018 – Jiřka Lípová a Rosťa Gregor

Jiřka a Rosťa jsou pátý a šestý v pořadí VKJČ- 2018 , Vrcholy objeli non sto za 4 dny a ujeli 565 km a 9834 výškových metrů.

Blahopřejeme.

Jiřka:


Rosťa

Vrchařská koruna Jižních Čech 2018 – Pepa Lípa

Pepa Lípa je čtvrtým pokořitelem a každoročným účastníkem Vrchařské koruny JČ. Blahopřejeme. Přečtěte si jeho komentář:
Zdravím vrchaře,tak to mám za sebou. Letos jsem kolu moc nedal, spíše jsem lezl po skalách na pískovcích. V pátek 5.5.se jedu projet na Blatensko a na netu vidím hned dva vrcholy. A už mne to chytlo. V neděli vlakem na Lipno a na těžko s cyklobrašnami jedu na čtyři dny.  Luč byla sakra zahřejvačka (brašny sundavám jasně vždy pod kopcem), svatá Marie, Kuní hora(tam snad nikdo nechodí), krásná vyhlídka z Mandelsteinu. Bivakuji za Novými Hrady u rybníka. Druhý den Třeboňsko, rovinky a čtyři povinný kopečky. Spím na Choustníku ve skalním městě. Před lety se zde pořádal horolezecký triatlon, kolo,l ezení a tři piva na čas (to zas bylo v aleji nablito).. Třetí den to šolicham a dávám Homoli a Větrák, další den pak Radětickou rozhledu s výhledem na hnojiště (humus) a horu Tábor s nedalekým kamenným kruhem.Doma si pak chci odpočinout ale kámoš jede ráno do Německa, vysadí mne za čárou a večer nabere v Prachaticích. Na Třístoličníku jsem ráno první, nabrat vodu u Stožecký kaple, pak Stráže. Zřícenina Osule mi dává zabrat, je vedro před bouřkou, už se plazím. Kámoš jede naproti. Pátek 11.5.kopec Věnec( taky pěkná svi..) a Hoslovická rozhledna , domu s kopce 15.km. Bilance:20 kopců,ujeto od 5.5. do11.5., kilometrů bylo hodně, převýšení slušný .                Pepa Lípa roč.1956.

Vrchařská koruna Jižních Čech 2018 – Vítek Sirotek a Honza Mareš

Vítek a Honza jsou druzí. Využili prodloužený víkend a ve čtyřech dnech objeli téměř celé Jižní Čechy aby vystoupali na všech 20 vrcholů roku 2018. Report si brzy přečtete na stránkách BK NEZMAR

Vítek Sirotek

 


Honza Mareš

Vrchařská koruna Jižních Čech 2018 Stanislav Koubík

Tak a prvním ,kdo zdolal Vrchařskou korunu Jižních Čech 2018 je Stanislav Koubík z Pacova. Blahopřejeme.

Vrchařská koruna Jižních Čech 2017 Bára a Petr Pokorných

Zřejmě poslední, kdo se vydal na všechny vypsané vrcholy letošního ročníku jsou Bára a Petr Pokorný. Blahopřejeme