Archiv autora: admin

Vrchařská koruna Jižních Čech 2019 – Jana Šraierová a Petr Šikl

Poslední , kdo se zapsali do dějin Vrchařské koruny Jižních Čech 2019 jsou Janička Šraierová a Petr Šikl. Moc blahopřejeme.

Petr navíc krásně zhodnotil  putování Jižními Čechy

Letošní VKJČ pro nás byla náročnější než předchozí ročníky a to z důvodu omezeného času. Nicméně, ani letos jsme si nenechali ujít letní putování “ na těžko “ na biku. Na část vrcholů jsme vyrazili vlakem, přespali jsme na různých zajímavých místech ve stanu i v autě. Na Orlicku jsme se potkávali i s dalším vrchařem Vítkem a tak bylo na další dvě noci o zábavu postaráno. Krásné místo, které mohu ostatním jen doporučit je Turnberg u Malšína. Další pro mě skoro magické místo bylo v šumavských kopcích nad Strážným, kde pohanští obři hlídají slunce. Pořádný výšlap stál za to, i informace, že sem lidé chodívali obdivovat kameny už v 17. století . Rozhodně se někdy vrátím a projedu si více tuto část Šumavy. Již po čtvrté jsme se zúčastnili VKJČ a mohu tak hodnotit tuto akci a to velmi pozitivně. Člověk by měl poznávat svět, ale já nakonec stejně dojdu k tomu, že doma se cítím nejlépe. Naše Jižní Čechy jsou prostě nejkrásnější, a když je člověk může projet na biku s někým stejně naladěným, co víc si přát …                                                         S láskou a poděkováním Jana a Petr.

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

fbt

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

Vrchařská koruna Jižních Čech 2019 – Bohumil Kovárna

Bude Bohumil Kovárna poslední v letošním ročníku Vrchařské koruny Jižních Čech? Blahopřejeme.

Ahoj,
Zasílám zprávu ohledně úspěšného zdolání Vrchařské koruny jižních Čech 2019.
Letos jsem si to vychutnával skoro půl roku. Vrcholy jsem povětšinou zdolával postupně po jednom. Vyrážel jsem pro mě z obvyklých míst. T.j. Českých Budějovic, Strakonic a Hořic na Šumavě. Pouze vzdálenější vrcholy v České Kanadě a na Táborsku jsem objel najednou a zde jsem startoval z Lásenice a z Opařan.
Celkem jsem podnikl 16 výletů , při nichž jsem celkem najel 1170 km s převýšením 15,5 km. Délka jednotlivých etap byla 40-130 km.
Děkuji za uspořádání akce a již se těším na příští sezonu.
S pozdravem
Sportu zdar a cyklistice zvláště
Bohumil Kovárna

Vrchařská koruna Jižních Čech 2019 – Petr Lískovec

Petr Lískovec je nováčkem ve zdolávání vrcholů Jižních Čech. Blahopřejeme.

Petr o svém putování napsal:

Zdravím z Mladého ,jsem Petr Lískovec,amatérský cyklista v pokročilém věku.
Letos jsem se poprvé zapojil do VKJČ soutěžil jsem s kumpánem – výrazně mladším a tak jsem byl 2. ale na 10 etapách jsem se náramně bavil – jel jsem většinou sám, ale i s
manželkou (3 vrcholy – na kole) a ostatníma kámošema.                                                        Dohromady jsem najel 1 076 km a nastoupal 14,9 km

Fajn akce

s pozdravem Petr

Vrchařská koruna Jižních Čech 2019 –Vítek Sirotek

Vítek je každoročním účastníkem VKJČ Vítek píše:

Minulé ročníky jsme objížděli v Loudací partě, ale letos to pro mě byla sólo akce.

1) 1 den: Autem jsem odvezl děti na tábor do Číměře a pak si objel 3 vrcholy České Kanady. Největším zážitkem byl bikepark Hradiště – s hardtailem a mapníkem to bylo dost netradiční. Ještě že mě nikdo neviděl!

2) 3 dny: Alespoň na 3 dny jsem chtěl vyjet v partě na těžko. Nakonec se mi to povedlo alespoň samotnému a naštěstí se Jana s Petrem přidali – sice jsme spolu nejeli, ale měli jsme společné spaní v Borotíně a ve Strakonicích a taky jsme se neplánovaně potkávali na trase, což mě vždycky moc potěšilo. Jinak nevím, jak bych vydržel sám se sebou 3 dny v kuse!
vlakem do Ražic, Zlatá hora, Mehelník, Bukový vrch, Kupa, Bukovec, spaní v Borotíně, Kůstrý, Krkavčí skála, Křemenec, Čertův Náramek, spaní ve Strakonicích, Kůstrý, Klostermanova skála, Slunovratové kameny, Kamenáč a vlakem z Volar.

3) 1 den: Vlakem do Prachatic přes Zelený vrch, Ktišskou horu a Raziberk na vlak do Vyššího Brodu. V plánu byl i přejezd na Hradišťský vrch a dokončení VKJČ, ale nebylo dost času. Nevzal jsem si světlo, a vlastně nebyla ani chuť a síla.

4) 1 den: vlakem do Bujanova a přes Hradišťský vrch zpět do ČB

Zdar V.